Europæisk udviklingsmesterskab Sæson 2

Sæson 2 EU
$30,000 Præmiepulje
16 Hold
Minor Tier
Sprout
Vinder
Movistar Riders
2. plads
Sinners
3. plads
Afsluttet
04.02.2021 - 25.02.2021. 21 d.

Playoffs

Hold: 8
Sejre
Nederlag
Uafgjort
Kort
Sprout
3
0
0
6 - 3
Movistar Riders
2
1
0
5 - 2
Sinners
1
1
0
3 - 3
Nemiga gaming
1
1
0
2 - 2
sAw
0
1
0
1 - 2
HellRaisers
0
1
0
1 - 2
Budapest Five
0
1
0
0 - 2
forZe
0
1
0
0 - 2
21.02.2021 - 25.02.2021
Afsluttet, 4 d.

Gruppe A

Hold: 4
Sejre
Nederlag
Uafgjort
Kort
Nemiga gaming
2
0
0
3 - 0
sAw
2
1
0
4 - 2
Young Ninjas
1
2
0
2 - 4
TPT
0
2
0
0 - 3
04.02.2021 - 21.02.2021
Afsluttet, 17 d.

Gruppe B

Hold: 4
Sejre
Nederlag
Uafgjort
Kort
Budapest Five
2
0
0
3 - 1
HellRaisers
2
1
0
4 - 3
Sangal
1
2
0
3 - 4
Skade
0
2
0
1 - 3
04.02.2021 - 21.02.2021
Afsluttet, 17 d.

Gruppe C

Hold: 4
Sejre
Nederlag
Uafgjort
Kort
Sinners
2
0
0
3 - 1
Movistar Riders
2
1
0
4 - 1
Izako Boars
1
2
0
2 - 4
K23
0
2
0
0 - 3
04.02.2021 - 21.02.2021
Afsluttet, 17 d.

Gruppe D

Hold: 4
Sejre
Nederlag
Uafgjort
Kort
Sprout
2
0
0
3 - 1
forZe
2
1
0
4 - 1
Lyngby Vikings
1
2
0
2 - 4
ex-Ethereal
0
2
0
0 - 3
04.02.2021 - 21.02.2021
Afsluttet, 17 d.
Sejre
Nederlag
Uafgjort
Kort
ex-Ethereal
3
0
0
6 - 0
Sinners
3
0
0
6 - 1
Tricked Esport
2
1
0
4 - 2
Lilmix
2
1
0
4 - 4
Nexus
1
1
0
2 - 2
IN.GAME
1
1
0
2 - 2
Tikitakan
1
1
0
3 - 2
Lyngby Vikings
1
1
0
3 - 2
Project Eversio
0
1
0
0 - 2
Békéscsabai E-Sport Egyesület
0
1
0
0 - 2
Astralis Talent
0
1
0
0 - 2
Wisła Kraków
0
1
0
0 - 2
cR1Ps
0
1
0
1 - 2
Trident Clan
0
1
0
0 - 2
GROND
0
1
0
0 - 2
MBAPPEEK
0
1
0
0 - 2
20.01.2021 - 22.01.2021
Afsluttet, 2 d.

Resultater

13:5525.02.2021
Movistar Riders
Sprout
1 2
14:0624.02.2021
Sinners
Sprout
1 2
11:1124.02.2021
Nemiga gaming
Movistar Riders
0 2
15:0523.02.2021
Sprout
sAw
2 1
11:0823.02.2021
Sinners
HellRaisers
2 1

Turneringsdatoer

Afsluttet. Fandt sted fra 04.02.2021 til 25.02.2021.

Beliggenhed

Online-turnering, EU.

Præmiepuljen

30000$.

Vindere

  • Vinder: Sprout
  • 2. plads: Movistar Riders
  • 3. plads: Sinners

Turneringsetaper

  • Playoffs (EU): 21.02.2021 – 25.02.2021. Fra 8 hold.
  • Gruppe A (EU): 04.02.2021 – 21.02.2021. Fra 4 hold.
  • Gruppe B (EU): 04.02.2021 – 21.02.2021. Fra 4 hold.
  • Gruppe C (EU): 04.02.2021 – 21.02.2021. Fra 4 hold.
  • Gruppe D (EU): 04.02.2021 – 21.02.2021. Fra 4 hold.
  • Lukket Kvalificeringsfase Playoffs (EU): 20.01.2021 – 22.01.2021. Fra 16 hold.

Hvilke hold deltog

  • Bulgarien: MBAPPEEK, Skade
  • Danmark: Lyngby Vikings, Tricked Esport, Astralis Talent, North
  • Tjekkiet: Sinners
  • Polen: GROND, Wisła Kraków, TPT, Izako Boars
  • Rusland: Trident Clan, IN.GAME, ex-Ethereal, Trident Clan, forZe
  • Sverige: Tikitakan, Lilmix, Young Ninjas
  • Malta: Project Eversio
  • Ungarn: Békéscsabai E-Sport Egyesület, Békéscsabai E-Sport Egyesület, Budapest Five
  • Rumænien: Nexus
  • SNG: cR1Ps, cR1Ps
  • Portugal: sAw
  • Hviderusland: Nemiga gaming
  • Ukraine: HellRaisers
  • Tyrkiet: Sangal
  • Kasakhstan: K23
  • Spanien: Movistar Riders
  • Tyskland: Sprout

indtast hold navn